Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2600 kronorsklassen. Fälgen heter Stone5 T Silver och den tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Stone5 T Silver har en bredd på 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. MAK Stone5 T Silver har ett centrumhål (navhål) på 76 mm. MAK Stone5 T Silver kan du köpa från BytHjul för endast 2598 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 598 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 76 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
18"-fälg av modellen Stone5 T Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
Stone5 T Gloss Black 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Stone5 T Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.