Om du letar efter bra 21"-fälgar kan MAK Stark Dark vara värt att ta en titt på. MAK Stark Dark har en fälgbredd som är 9.5". MAK Stark Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 27 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. MAK Stark Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Stark Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 090 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Stark Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Stark Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Denna 22"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 27 mm. Modellen heter Stark Black Machined Face.
23"-fälg av modellen Stark Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 27 mm.