Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Kassel Shiny Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Kassel Shiny Black har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 30 mm. Denna variant av Kassel Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. En uppsättning MAK Kassel Shiny Black kan bli din för endast 2617 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 617 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66 mm |
MAK Kassel Shiny Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
18"-fälg från MAK av modellen Kassel Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 30 mm.
Kassel Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
17"-fälg från MAK av modellen Kassel Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.