MAK Komet Silver är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 43 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3035 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 035 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Komet Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Komet Black Polished.
18"-fälg av modellen Komet Gunmetal Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
Komet Gunmetal Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. MAK Komet Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/112.