En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Union Black Machined Face. Fälgbredden för denna variant av MAK Union Black Machined Face är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna variant av Union Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 30 mm. Centrumhålet är 66 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Union Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3371 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 371 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66 mm |
Union Gun Metal Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MAK Union Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MAK Union Gun Metal Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Union Black Machined Face.