MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Epica Shiny Black 18" är inget undantag. MAK Epica Shiny Black har en fälgbredd som är 7". MAK Epica Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Epica Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3132 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 132 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57 mm |
MAK Epica Shiny Black, 18"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
Epica Shiny Black 18" från MAK med 7" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Epica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Epica Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.