MAK Kassel Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Kassel Black har en bredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. MAK Kassel Black kan du köpa från BytHjul för endast 4052 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 052 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 38 mm.
MAK Kassel Shiny Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Kassel Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
MAK Kassel Black Machined Face, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.