MAK NTT White är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK NTT White har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3255 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 255 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT White |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
18"-fälg från MAK av modellen NTT White. Bultcirkeln är 4/108, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK NTT White är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
NTT White från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
17"-fälg av modellen NTT White från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.