Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2900 kronorsklassen. Fälgen heter Magma Black Machined Face och den tillverkas av MAK. Denna fälg är 7.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 30 mm. Denna variant av Magma Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 76 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2807 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 807 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 76 mm |
17"-fälg av modellen Magma Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 47 mm.
Magma Black Machined Face 18" från MAK med 8" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MAK Magma Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 45.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Magma Black Machined Face.