En snygg fälg på 21" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Union Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Union Black Machined Face har en fälgbredd på 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Union Black Machined Face är 43 mm. MAK Union Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5745 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 745 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Union Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 43 mm.
Union Gun Metal Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Union Black Machined Face, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Union Black Machined Face 21" från MAK med 9.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.