Med ett pris på 3828 kronor är MAK Davinci Matt Titanium ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Davinci Matt Titanium är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Centrumhålet är 76 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3828 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 828 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
Davinci Matt Titanium från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Davinci Matt Titanium är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
19"-fälg av modellen Davinci Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Davinci Matt Titanium är 19" och har en bultcirkel på 5/112.