Detta är en MAK-fälg av modellen Speciale dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Fälgens bredd är 10". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Speciale dark är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. MAK Speciale dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Speciale dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 214 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Speciale-D Black Machined Face 21" från MAK med 10" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MAK Speciale-D Gloss Black, 21"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
MAK Speciale dark, 21"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
MAK Speciale dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 19.