Med ett pris på 3132 kronor är MAK Wolf Silver ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Wolf Silver är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Wolf Silver är 51 mm. Denna variant av Wolf Silver har ett navhål/centrumhål som är 66.0 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Wolf Silver för 3132 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 132 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.0 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Wolf Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 51 mm.
Wolf Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
18"-fälg från MAK av modellen Wolf Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 51 mm.
MAK Wolf Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 51.