Med ett pris på 2437 kronor är MAK DaVinci Black Polished ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av MAK DaVinci Black Polished är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK DaVinci Black Polished är 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 49 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 67.1 mm stort. MAK DaVinci Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 2437 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 437 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
17"-fälg av modellen DaVinci Black Polished från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.
Davinci Black Polished från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg från MAK av modellen DaVinci Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 51 mm.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet DaVinci Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.