Davinci Shiny Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Davinci Shiny Black har en bredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 50 mm. Detta är en fälg med 60 mm stort navhål. MAK Davinci Shiny Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Davinci Shiny Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 836 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 60 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Davinci Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
MAK Davinci Matt Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
MAK DaVinci Black Polished, 18"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
Davinci Black Polished 18" från MAK med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.