Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3500 kronorsklassen. Fälgen heter Magma Black Machined Face och den tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 76 mm. En uppsättning MAK Magma Black Machined Face kan bli din för endast 3470 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 470 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 76 mm |
Magma Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Magma Black Machined Face.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 32 mm. Modellen heter Magma Black Machined Face.
16"-fälg från MAK av modellen Magma Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.