Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4900 kronorsklassen. Fälgen heter Electra Dark och den tillverkas av MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Electra Dark har en fälgbredd på 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Denna variant av Electra Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 34 mm. Detta är en fälg med 66.1 mm stort navhål. Electra Dark 20" är en snygg fälg för 4845 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 845 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
MAK Electra Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 34.
MAK Electra Dark, 20"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 44 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Electra Dark.
Electra Dark från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.