Denna 18"-fälg från MAK har modellnamnet Epica Titanium. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Epica Titanium har en bredd på 7.5". MAK Epica Titanium har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 51 mm. Detta är en fälg med 67 mm stort navhål. Epica Titanium 18" är en snygg fälg för 3202 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 202 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 67 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Epica Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Epica Black Machined Face.
MAK Epica Shiny Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 51 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Epica Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.