Om du letar efter bra 17"-fälgar kan MAK DaVinci Dark vara värt att ta en titt på. MAK DaVinci Dark har en fälgbredd som är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 67.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2364 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 364 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Davinci Matt Titanium från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
17"-fälg av modellen DaVinci Black Polished från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.
DaVinci Dark från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 51 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg av modellen Davinci Matt Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.