Detta är en MAK-fälg av modellen Stilo Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 76 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Stilo Black Machined Face 18" är en snygg fälg för 3443 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 443 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 76 mm |
18"-fälg av modellen Stilo Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Stilo Shiny Black 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Stilo Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Stilo Black Machined Face Bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.