Denna 20"-fälg från MAK har modellnamnet Kassel Black Machined Face Bronze. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 76 mm stort. En uppsättning MAK Kassel Black Machined Face Bronze kan bli din för endast 4589 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 589 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face Bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 76 mm |
20"-fälg av modellen Kassel Black Machined Face Bronze från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.
Kassel Black Machined Face 20" från MAK med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
18"-fälg av modellen Kassel Black Machined Face Bronze från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 48 mm.
Kassel Black Machined Face Bronze från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.