MAK NTT Antracit är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgens bredd är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK NTT Antracit är 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Denna variant av NTT Antracit har ett navhål/centrumhål som är 76 mm stort. BytHjul säljer MAK NTT Antracit 17" i sin webbshop för 2489 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 489 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT Antracit |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 76 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK NTT Antracit är 17" och har en bultcirkel på 4/98.
MAK NTT Antracit är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 35.
NTT Antracit 17" från MAK med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
17"-fälg av modellen NTT Antracit från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/98 och ett ET-mått på 29 mm.