Om du letar efter bra 22"-fälgar kan MAK Stilo Shiny Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Stilo Shiny Black har en fälgbredd på 10". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 67 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Stilo Shiny Black 22".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 253 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Shiny Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 67 mm |
Fälg från MAK på 22" med modellnamnet Stilo Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 36 mm.
MAK Stilo Shiny Black, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 55 mm.
Stilo Shiny Black från MAK. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 34 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från MAK på 22" med modellnamnet Stilo Shiny Black. Bultcirkeln är 5/128, bredden 10" och ET-måttet är 55 mm.