En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Nomad Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Nomad Black Machined Face har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66 mm stort. MAK Nomad Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Nomad Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 586 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66 mm |
Nomad Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
17"-fälg av modellen Nomad Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Nomad Black Machined Face.
18"-fälg av modellen Nomad Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 56 mm.