Om du letar efter bra 16"-fälgar kan MAK Zenith. Titanium vara värt att ta en titt på. MAK Zenith. Titanium har en fälgbredd som är 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 50 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 76 mm stort. BytHjul säljer MAK Zenith. Titanium 16" i sin webbshop för 2007 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 007 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Titanium |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 76 mm |
16"-fälg från MAK av modellen Zenith. Titanium. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet Zenith. Titanium. Bultcirkeln är 5/112, bredden 6.5" och ET-måttet är 35 mm.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Zenith. Titanium.
MAK Zenith. Shiny Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 50 mm.