MAK Davinci Matt Titanium är en fälg på 18" från MAK. Fälgens bredd är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Davinci Matt Titanium är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Navhålet på MAK Davinci Matt Titanium är 56 mm stort. MAK Davinci Matt Titanium kan du köpa från BytHjul för endast 3132 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 132 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 56 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. MAK Davinci Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter DaVinci Dark.
Davinci Matt Titanium från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
16"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.