Wolf Silver 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Wolf Silver har en bredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Navhålet på MAK Wolf Silver är 67.0 mm stort. En uppsättning MAK Wolf Silver kan bli din för endast 2523 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 523 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 67.0 mm |
17"-fälg från MAK av modellen Wolf Shiny Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 51 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Wolf Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 51 mm.
MAK Wolf Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 51.
18"-fälg från MAK av modellen Wolf Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 51 mm.