En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Epica Shiny Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. MAK Epica Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Denna variant av Epica Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66 mm stort. Du hittar mer information om MAK Epica Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 489 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Epica Shiny Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Epica Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
17"-fälg av modellen Epica Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
17"-fälg av modellen Epica Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.