Med ett pris på 3986 kronor är MAK Kassel Black ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. MAK Kassel Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Denna variant av Kassel Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. MAK Kassel Black har ett centrumhål (navhål) på 76 mm. Kassel Black 20" är en snygg fälg för 3986 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 986 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 76 mm |
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Kassel Black polished.
Kassel Black Machined Face 20" från MAK med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
MAK Kassel Black Machined Face Bronze, 20"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
Kassel Black Machined Face 20" från MAK med 8" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.