MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Kassel Black Machined Face 19" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Kassel Black Machined Face har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet för MAK Kassel Black Machined Face är 40 mm. MAK Kassel Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 76 mm. BytHjul säljer idag MAK Kassel Black Machined Face för 4179 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 179 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
MAK Kassel Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MAK Kassel Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
18"-fälg av modellen Kassel Black Machined Face Bronze från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 48 mm.
17"-fälg av modellen Kassel Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.