MAK Davinci Matt Titanium är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Davinci Matt Titanium har en fälgbredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Davinci Matt Titanium är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 60 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Davinci Matt Titanium för 3109 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 109 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 60 mm |
Davinci Matt Titanium från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
18"-fälg av modellen Davinci Matt Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.
17"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.