MAK Zenith. Shiny Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Bredden på denna fälg är 8". MAK Zenith. Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Detta är en fälg med 76 mm stort navhål. BytHjul säljer MAK Zenith. Shiny Black 17" i sin webbshop för 2625 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 625 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
Zenith. Titanium från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Zenith. Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Zenith. Titanium, 17"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
Zenith. Titanium från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/112.