En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Davinci Black Polished. Fälgbredden för denna variant av MAK Davinci Black Polished är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet för MAK Davinci Black Polished är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 60.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2974 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 974 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
MAK DaVinci Black Polished, 18"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
MAK DaVinci Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 40.
18"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Davinci Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.