Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Electra Black Polished vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Electra Black Polished har en fälgbredd på 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Detta är en fälg med 64.1 mm stort navhål. BytHjul säljer MAK Electra Black Polished 20" i sin webbshop för 4788 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 788 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Electra Dark från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Electra Black Polished från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Electra Black polished är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Electra Dark.