MAK Stone5 Black Machined Face är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Bredden på denna fälg är 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Stone5 Black Machined Face är 45 mm. Denna variant av Stone5 Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 66.0 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2769 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 769 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.0 mm |
MAK Stone5 T Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 50.
Stone5 T Shiny Black från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Stone5 T Silver.
MAK Stone5 T Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 65.