Med ett pris på 2484 kronor är MAK Load5 Silver ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 118 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71 mm stort. Load5 Silver 16" är en snygg fälg för 2484 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 484 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Load5 Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 71 mm |
Load5 Black Machined Face 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Load5 Shiny Black.
Load5 Shiny Black från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 47 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
Load5 Silver från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.