En snygg fälg på 16" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Express Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Express Black har en fälgbredd på 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 118 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/118 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 65 mm. Centrumhålet på denna fälg är 71.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Express Black 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 647 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Express Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 65 mm. Modellen heter Express Black polished.
16"-fälg från MAK av modellen Stone5 T Shiny Black. Bultcirkeln är 5/118, bredden 16" och ET-måttet 65 mm.
16"-fälg från MAK av modellen Stone5 T Silver. Bultcirkeln är 5/118, bredden 16" och ET-måttet 65 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Express Shiny Black.