Om du letar efter bra 17"-fälgar kan MAK Express Black vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Express Black har en bredd på 7". MAK Express Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 118 mm (bultcirkel 5/118).
Fälgens ET-mått är 62 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2562 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 562 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Express Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 62 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
17"-fälg från MAK av modellen Express Black polished. Bultcirkeln är 5/118, bredden 17" och ET-måttet 62 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Express Shiny Black.
MAK Overland. Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 62.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 62 mm. MAK Stone5 T Shiny Black är 17" och har en bultcirkel på 5/118.