Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3800 kronorsklassen. Fälgen heter Koenig Shiny Black och den tillverkas av MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Koenig Shiny Black har en fälgbredd på 8.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Glöm inte kolla att ET 48 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72 mm. MAK Koenig Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 3786 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 786 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koenig Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 72 mm |
19"-fälg från MAK av modellen Koenig Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 48 mm.
Koenig Shiny Black 19" från MAK med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
19"-fälg från MAK av modellen Koenig Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 37 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Koenig Shiny Black.