MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Express Black 16" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Express Black har en bredd på 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Express Black är 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Express Black är 50 mm. MAK Express Black har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Express Black 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 400 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Express Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MAK Express Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 50.
16"-fälg från MAK av modellen Express Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 16" och ET-måttet 57 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 57 mm. MAK Express Shiny Black är 16" och har en bultcirkel på 5/120.
MAK Express Black polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 60.