Speciale dark 21" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Glöm inte kolla att ET 30 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 72.6 mm stort. Speciale dark 21" är en snygg fälg för 5632 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 632 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Speciale dark från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 24 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Speciale dark 21" från MAK med 8.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Speciale Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 24 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Speciale Black Machined Face.