MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Highlands Shiny Black 19" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Highlands Shiny Black är 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Highlands Shiny Black är 38 mm. MAK Highlands Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 72 mm. Du hittar mer information om MAK Highlands Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 732 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Highlands Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 72 mm |
Highlands Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/120.
19"-fälg av modellen Highlands Silver från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 38 mm.
MAK Highlands Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 40.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Highlands Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 48 mm.