MAK Highlands silver är en fälg på 20" från MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Highlands silver har en bredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 43 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.6 mm stort. En uppsättning MAK Highlands silver kan bli din för endast 4100 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 100 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Highlands silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
20"-fälg av modellen Highlands Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 43 mm.
Highlands Black Polished 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
MAK Highlands Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 40.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Highlands Black polished.