Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3300 kronorsklassen. Fälgen heter Munchen Gunmetal Machined Face och den tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Munchen Gunmetal Machined Face är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 34 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. MAK Munchen Gunmetal Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. MAK Munchen Gunmetal Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 3229 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 229 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Munchen Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Munchen Gunmetal Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 43 mm.
Munchen Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
MAK Munchen Gunmetal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 25.
MAK Munchen Gunmetal Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 15 mm.