Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3100 kronorsklassen. Fälgen heter Munchen Gunmetal Machined Face och den tillverkas av MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 30 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Munchen Gunmetal Machined Face 18" är en snygg fälg för 3069 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 069 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Munchen Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Munchen Gunmetal Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 43 mm.
MAK Munchen Gunmetal Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 15 mm.
Munchen Gunmetal Machined Face 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Munchen Gunmetal Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 20 mm.