MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Koenig Shiny Black 19" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Koenig Shiny Black har en bredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Koenig Shiny Black är 30 mm. Centrumhålet är 72 mm stort. Du hittar mer information om MAK Koenig Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 786 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koenig Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72 mm |
MAK Koenig Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 30.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Koenig Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 48 mm.
19"-fälg från MAK av modellen Koenig Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 37 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Koenig Shiny Black.