Rennen Silver 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Denna fälg är 9" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 71.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag MAK Rennen Silver för 3560 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 560 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Rennen Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. MAK Rennen Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/130.
Rennen Matt Black 18" från MAK med 9" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. MAK Rennen Matt Black är 18" och har en bultcirkel på 5/130.
Rennen Silver från MAK. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.