Denna 22"-fälg från MAK har modellnamnet Leipzig dark. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 11.5" passar. MAK Leipzig dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 5/130).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 61 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Leipzig dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 7153 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 153 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Leipzig dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 61 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Fälg från MAK på 22" med modellnamnet Speciale dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11.5" och ET-måttet är 61 mm.
Leipzigt Gunmetal Machined Face från MAK är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 61 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Furiosa Black Diamond från GMP. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 61 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Targa Black Diamond från GMP är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 61 mm. Bultcirkeln är 5/130.