Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4000 kronorsklassen. Fälgen heter Rennen Matt Black och den tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 11". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Fälgens ET-mått är 65 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Rennen Matt Black för 3919 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 919 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Rennen Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
19"-fälg av modellen Rennen Matt Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 50 mm.
Rennen Silver från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 11" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Leggera HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 11" och ett inpressningsdjup på 65 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Fälg från OZ på 19" med modellnamnet Leggera HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11" och ET-måttet är 65 mm.