MAK Leipzig dark är en fälg på 21" från MAK. MAK Leipzig dark har en fälgbredd som är 10". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 130 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5601 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 601 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Leipzig dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
21"-fälg av modellen Leipzig Dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 33 mm.
Leipzig dark från MAK. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
21"-fälg från MAK av modellen Leipzig Black Polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 33 mm.
Fälg från MAK på 21" med modellnamnet Leipzig-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10" och ET-måttet är 39 mm.